
A szakrendelő a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet területén, 5497 négyzetméteren kerül kialakításra. Az épületben 192 helyiség és 86 szakrendelő kap helyet.
Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár közölte, az előző uniós ciklusban 500 milliárd forint EU-s forrás biztosította a magyar egészségügy fejlesztését, ugyanakkor a központi régió nem részesült a keretösszegből. Hozzátette, az új ciklusban a magyar kormány az Egészséges Budapest Program keretében a saját költségvetéséből több száz milliárd forintot költ az egészségügyre. Az államtitkár rámutatott: az Egészséges Budapest Program első beruházása Kőbányán, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézetben valósul meg, az új szakrendelő létrehozása pedig a projekt első mérföldköve.
Révész Máriusz országgyűlési képviselő kiemelte: 2010-ben új időszámítás kezdődött Kőbányán, a városrész rövid úton Budapest leggyorsabban fejlődő kerületévé vált. A politikus ugyanakkor kritikus pontnak nevezte a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet állapotát. Mint mondta, az új szakrendelővel a kőbányaiak nem csak egy új egészségházat, de magasabb színvonalú kórházi ellátást is kapnak.
György István, Budapest Főváros kormánymegbízottja felidézte az 1990‒2002 közötti időszakot, amikor a városrész polgármestere volt. Úgy fogalmazott, az 1990-es évek második felétől új fejezet kezdődött az egészségügyi intézmény életében, amikor a nagy kórházfejlesztés tervezése elindult. Kiemelte, az intézmény az évek alatt színvonalas budapesti kórházzá vált. Hozzátette, a rossz infrastrukturális körülmények ellenére is magas szinten volt biztosított az orvosi ellátás, ugyanakkor ahhoz, hogy Kőbánya élhető városrész legyen, az épített környezet fejlődése mellett a szolgáltatásoknak is megfelelő infrastruktúrával kell rendelkezniük. Mint azt a kormánymegbízott hangsúlyozta: számos beruházás történt már, és fog is történni a jövőben, de a legfontosabb, hogy a lakossági ellátás színvonalát megfelelő állapotba hozzák.

Kovács Róbert, Kőbánya polgármestere arról beszélt, hogy az alapellátásban az elmúlt időszakban gyorsan tudtak javítani az infrastrukturális helyzeten. Az elmúlt években több háziorvosi rendelő is megújult: a Salgótarjáni úti és a Zsivaj utcai, illetve új rendelő épült a Kerepesi úton, jelenleg pedig tervezés alatt áll a Pongrác úti rendelő újjáépítése, melynek keretösszege 250 millió forint. A X. kerület vezetője kiemelte: az önkormányzat az egészségügyi ellátásban 1,5 milliárd forintot fordított infrastrukturális fejlesztésekre.
Németh László, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója szerint egy üdvözlendő folyamat első lépéseit látjuk, amelynek eredményeképpen egyértelművé válik a beutalási rend. Emlékeztetett: a központ fenntartása alá 100 kórház tartozik, ezek nagy részénél alapvetően egyértelműek a betegutak. A jövőre utalva hangsúlyozta: a cél az, hogy ezek Budapesten is világossá váljanak. Németh László kiemelte: a folyamatnak fontos része, hogy a járóbeteg-ellátás a kórházhoz fizikailag közelebb kerül.

Bodnár Attila, a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet főigazgatója kifejtette: a szakrendelő több évtizeddel ezelőtt épült, az állapota leromlott, viszont jelentős szerepet játszik Budapest és az agglomeráció lakosainak ellátásában. A kórház a traumatológia kivételével minden szakmai területet lefed. Mint mondta, rövid az ápolási idő, ami feltételezi a gyors és jó szakmai ellátást, és kiemelten odafigyelnek a betegbiztonságra is. A főigazgató kiemelte, az egészségügyi ellátórendszer „harmadik lába” az egynapos ellátás, amely a páciens számára is költséghatékony és nagy betegbiztonságot nyújt. Ez az ellátási forma is rendelkezésre áll a kórházban, országos szinten az egynapos műtétekből a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet végzi a legtöbbet ‒ tette hozzá.
Az egészségügyi intézmény éves szinten kétmillió beteget lát el, a szakorvosi rendelőben pedig 205 ezer ember fordul meg. A kórházban tavaly összesen 1 millió beavatkozást végeztek el. 2006-ban adták át az intézmény új diagnosztikai és műtéti tömbjét, amely akkor az ország legnagyobb egészségügyi beruházásának számított.
Az új szakrendelő a Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet területén, 5497 négyzetméteren kerül kialakításra, megjelenésében pedig igazodik a kórház jelenlegi képéhez. Az épületben 192 helyiség és 86 szakrendelő kap helyet. Azért, hogy a fekvőbeteg- és járóbeteg-ellátás elkülönüljön, az intézmény bejárata a Maglódi út felől lesz. A felszínen 122 db, a mélygarázsban további 50 parkolóhely áll majd a betegek és a hozzátartozóik rendelkezésére. Az új szakrendelő tervezése jelenleg is zajlik, az építkezés 2017 decemberében kezdődhet el, a szerkezetépítés befejezése pedig 2018 április végére tehető. Az épület 2018 decemberétől fogadhat betegeket.
A szakrendelő építése 3 milliárdos forrást igényel, a berendezés beszerzése – műszerek és informatikai rendszer kialakítása ‒ 800 millió forintos kormányzati támogatásból valósul meg.